Skip Navigation
 

 

Register your number here to receive alerts during an emergency.

 

Fire Department - Fire Department Training - Class Lists - January 2013-June 2013 
 

 

Social Networking Icons (Fb, Twitter, RSS, Pinterest, Email List)

 
 
 
 

EMT

 
  
>> Back to Main Training Schedule
>> Register for Class
   
Code: ESDR-5 Monday-Friday 0800
Course Title: EMT

Start Date: 6/24/2013

Class Instructor:
 

The following personnel have been accepted into the EMT-B classThe class start will be held at the Training Academy in Millersville.

 

Confirmed Registrations:

01. Allen, Chad                   Co07

 

02. Walker, Tyler                Co02

 

03. Stainaker, Kaitlyn          Co28 

 

04. Geho, Andrew                Co34

 

05. Terry, Brandon               QA

 

06. Fisher, William               Co28

 

07. Cook, David                    Co34

 

08. Huston, Matthew             Co12

 

09. Reynolds, Ramona           Co33

 

10. Deale, Jacob                     Co19

 

11. Grubb, Logan                    Co19

 

12. Johnston, Cyle                   QA 

 

13. Scholz, Garrett                   Co40

 

14. Sekula, Hailey                      Co27 

 

15. Porter, Jay                            Co13

 

16. Davis, Alexander                   Co19

    

17. Cetrone, Dominic                  Co28

 

18. Olivia, Rachwalk                   Co28

 

19. Druelinger, Marlene               Co19

 

20. Hooper, Kaytlyn                    Co28

 

21. Moxley, Jonathan                  Co02

            

22. Gustafson, Kelly                    Co12

  

23. Tilley, Daniel                         QA

 

24. Espoinoza, Karen                  Co27

 

25. Knott, Tatiana                       Co13

 

26. Almendarez, Steven              AACO

 

27. Osorio soriano, Eder             Co27

 

28. Backman, Patrick                 Co28

 

29. Ritter, Brittany                       Co34

 

30.

 

31.

 

32.

 

33.

 

34.

 

36.

 

 

 

Stand By List:

 

01. Valle, Amanda                       PG

 

02. Stoddard, Amanda                  Frederick

 

03. Olszewski, Michael                PG

 

04. Brown, Devin                         PG

 

05. White, Justice                         PG

 

06. Hromanik, Zackry                  Allegany

 

07. Golightly, Brian                     Baktimore

 

08. Siewertsen, Caitlin                 Calvert

 

09. Halanick, Adrienne                PG

 

10. Jones, Megan                          PG

 

11. Washington, Tamika                Baltimore City

 

12. Chua, Sean                                Baltimore

 

13. Smith, Garrett                           Howard

 

14. Kaplan, Joseph                          PG

 

15. Marshall, Navarre                     PG

 

16. Thomas, Travis                         Baltimore County

 

17. Letchnger, William                   Montgomery

 

18. Bashir, Haider                           PG

 

19. Williams, Andrea                      PG

 

20. McCann, Kevin                         Howard

 

21. Mcgonigal, Kimberly                BWI

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Anne Arundel County, MD. 44 Calvert Street Annapolis, MD. 21401 | Telephone: (410) 222-7000 | Suggestions | Disclaimer

Copyright 2008; All rights reserved