Skip Navigation
 

 

Register your number here to receive alerts during an emergency.

 

Fire Department - Fire Department Training - Class Lists - January 2013-June 2013 
 

 

Social Networking Icons (Fb, Twitter, RSS, Pinterest, Email List)

 
 
 
 

ESDR-4

 
  
>> Back to Main Training Schedule
>> Register for Class
   
Code: ESDR-4 Saturday/Sunday 0900
Course Title: EMT Skills

Start Date: 5/18/2013

Class Instructor:
 

The following personnel have been accepted into the ESDR-4 classThe class start will be held at the Training Academy in Millersville.

 

Confirmed Registrations:

 

01. Hilgenberg, Candyce                 Co02

 

02. Hilgenberg, Steven                    Co02

 

03. Stalsburg, Margaret                   Co02

 

04. DeGruy, Ryan                           Charles

 

05. Hartz, Mark                               Co29

 

06. Gregg, Bryan                             Co13

 

07. Buckingham, Michael                 Co07

 

08. Faudree, Julia                             Co02

 

09. Faudree, Timothy                       Co02

 

10. Sink, Todd                                 Co13

 

11. Stedman, Barbara                      PG

 

12. Sheckels, Robert                       PG

 

13. West, Matthew                          PG

 

14. Johnston, Jay                            PG

 

15. Disney, Charles                         FMO

 

16. Gallo, Jason                              Co13

 

17. McDermott, Robert                     Co13

 

18. Shipley, James                          Co13

 

19.. Hohman, Roger                          Montgomery

 

20. Barnett, Amy                             Howard

 

21. Skidmore, Michael                     PG

 

22. Huddle, Matthew                        PG

 

23. Lindner, Ryan                            Co34

 

24. Condor, Andrew                         Co12

 

25. Cutler, Jason                             Co02

 

26. Mulikin, Nick                             PG

 

27. Beck, Ernest                             Cecil

 

28. Hagstrom, Jessica     

 

29. Mitchell, Corbin                         Baltimore

 

30. Maceiko, Stephen                     Co29

 

Stand by List:

 

01. Smith, Noah                             PG

 

02. Reidmiller, Brett                        Calvert

 

03. Ruskus, Amanda                       Co13

 

04. Sharp, Jr. Robert                        QA

 

05. Pignataro, J. Dino                       QA

 

06. Satterfield, Samantha                  Caroline

 

07. Middleton, Patrice                       PG

 

08. Phillips, Nituna                            PG

 

09. Mizzer, Melissa                           Procare

 

10. Lockhart, Steven                         PG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Anne Arundel County, MD. 44 Calvert Street Annapolis, MD. 21401 | Telephone: (410) 222-7000 | Suggestions | Disclaimer

Copyright 2008; All rights reserved